top of page

Смешко: Якби ми зберегли ядерну зброю, Росія до нас не припхалася б

  • ips2019president
  • Feb 26, 2019
  • 2 min read

Збройний конфлікт на Донбасі почався у квітні 2014 року

Мінський формат не зможе зупинити російську агресію, це в силах зробити лише країнам-підписантам Будапештського меморандуму, вважає кандидат у Президенти Ігор Смешко.


У листопаді 2017 року кандидат у Президенти України, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник Ігор Смешко в інтерв’ю газеті "Високий замок" сказав, що завжди виступав за збереження Україною ядерної зброї:

– Політика, особливо зовнішня, це мистецтво можливого. Ми не дамо собі ради без союзників у протиборстві з Росією. Нам важлива підтримка західних партнерів. Єдиний формат, який гарантував би безпеку нашій територіальній цілісності, – Будапештський. Але Захід не захотів йти по тому формату. Мінський формат, безумовно, грає на користь Росії. Про це говорить і спецпредставник Держдепу США Курт Волкер. Він також вважає, що Мінський формат не може сприяти вирішенню проблеми окупованих територій в Україні. Але іншого варіанта наразі нема. Ні Росія, ні наші союзники не хочуть іншого формату. Що має робити Україна? Вимагати Будапештського формату. Це треба було робити з перших днів. Жорстко ставити питання, що Будапештський меморандум – не просто папірець. Там, між іншим, стоїть підпис чинного міністра закордонних справ Росії Лаврова, який на той час був представником Росії при ООН. Він з усіма підписантами підтримав звернення до Генеральної асамблеї, щоб цей меморандум було визнано офіційним документом Генеральної асамблеї ООН. Крім того, Росія підписала великий міжнародний договір, де визнала наші кордони. Вона брутально порушила міжнародне право, але реакція Заходу на це була неадекватною.


Країни, які гарантували нам за Будапештським меморандумом територіальну цілісність, мусили б негайно розпочати консультації. Ядерні держави мають багато важелів тиску. Вони на це не пішли, не захотіли загострення. Але й Україна зайняла пасивну позицію.


У міжнародних договорах немає детальної, як у Кримінальному кодексі, статті, яка передбачає покарання. Такою є дипломатична мова. Те, що зробила Росія, можна порівняти хіба з Мюнхенським договором. Після анексії Криму виконувач обов'язків президента в Україні мав бити у всі набати і казати, хто, мовляв, після цього прецеденту буде вам довіряти, хто після цього просто так віддасть ядерну зброю?! Ми віддали третій ядерний арсенал у світі! Завжди вважав, що тактичну ядерну зброю ми мали зберегти. Якби ми мали тактичну ядерну зброю, гарантовано, Росія до нас би не пхалася. Віддавши ядерну зброю, Україна довела, що була останнім романтиком Європи.


Повну версію інтерв’ю можна прочитати тут.


Нагадаємо, Росія анексувала Крим після силової блокади півострова і незаконного референдуму в березні 2014 року. У квітні на сході України почався збройний конфлікт. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

 
 
 

Comments


Commenting on this post isn't available anymore. Contact the site owner for more info.
main-foto.png
viber image.jpg

Книга Віктора Смєлова про Ігоря Смешка

bottom of page