Смешко став єдиним українцем серед світових лідерів, які вивчали ризики кібератак на ядерні об'єкти
- ips2019president
- Feb 18, 2019
- 1 min read

Група лідерів із питань євроатлантичної безпеки підписали дві заяви, у яких закликали держави, що мають у своєму арсеналі ядерну зброю, посилити співпрацю для протидії наявним кіберзагрозам.
"Ми вступили в нову еру, у якій кіберможливості трансформують ядерні ризики. Успішна кібератака проти ядерного озброєння і пов'язаних із ним систем може мати катастрофічні наслідки. Сюди належать і ядерні системи планування, системи раннього оповіщення, системи зв'язку, системи доставки, й окрім того, ядерна зброя.
Кіберзагрози підвищують ризик використання ядерної зброї внаслідок помилкового оповіщення, прорахунку, несанкціонованого доступу до ядерної зброї і можуть підірвати надійність ядерного стримування і зруйнувати стратегічну стабільність. Швидкість, скритність, непередбачуваність і анонімність кібератак роблять украй проблематичними, якщо не неможливими, їх прогнозування, відбиття та захист від них.
Усі країни, які володіють ядерною зброєю, уразливі для кібератак, а будь-який потенційний ядерний запуск через прорахунок, несанкціонований доступ або збій ядерного стримування матиме глобальні наслідки. Будь-яке втручання в ядерні кіберсистеми іншої держави, навіть ненавмисне, може спровокувати кризу і потенційно призвести до використання ядерного озброєння країною через побоювання, що таке втручання спрямоване на виведення з ладу її ядерного щита. Кіберзагрози ядерній зброї мають одержати міжнародну відповідь. Зниження та управління такими ризиками відповідає інтересам усіх націй на планеті", – говориться в одній із заяв.
Єдиний представник України в групі лідерів з безпеки – колишній начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони, екс-голова Служби безпеки України, кандидат у Президенти Ігор Смешко. Він серед підписантів заяв, які представили на Мюнхенській безпековій конференції.
Повний текст заяв та список всіх підписантів опубліковано на сайті інтернет-видання "ГОРДОН".
Comentarios