top of page

Смешко про справу Лазаренка і як посадити інших корупціонерів

  • ips2019president
  • Feb 21, 2019
  • 2 min read

Смешко мав відношення до затримання екс-прем'єр-міністра України Павла Лазаренка (на фото)

Для подолання корупції в Україні необхідна політична воля керівника держави, вважає кандидат у Президенти України Ігор Смешко.


19 лютого в програмі "Drozdov" на телеканалі Zik кандидат у Президенти України, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник Ігор Смешко висловив свою думку щодо боротьби з корупцією в Україні:


"Свого часу я мав відношення до долі одного з перших олігархів – екс-прем'єра Павла Лазаренка. В квітні 1998 року мені довелося перший раз в історії України свідчити в Конгресі США. Майже п’ять годин з директором ФБР Луїсом Фрі перед слуханням двох комітетів, які хотіли припинити фінансову допомогу Україні. Мова йшла приблизно про $400 млн на рік. Республіканський Конгрес вважав, що президент Білл Клінтон проголосив стратегічне партнерство з Україною, але жодних успіхів в Україні в боротьбі з корупцією і міжнародною організованою злочинністю немає. Саме співпраця Комітету з питань розвідки, який я тоді очолював, і воєнної розвідки призвела до того, що резолюція була позитивна. А причина була в тому, що ми ефективно працювали по справі Лазаренка. В ті часи у нас не було сил посадили Лазаренка в українську в’язницю.


Професійна робота тим і відрізняється від політичного шоу, що позапартійні професіонали служать Конституції і вони спокійно роблять свою роботу. Але для цього потрібна політична воля керівника держави", – сказав Смешко.


Нагадаємо, Лазаренко був прем'єр-міністром України в 1996–1997 роках. Після конфлікту з президентом Леонідом Кучмою пішов в опозицію, а з початком кримінального розслідування втік за кордон.


У 1999 році його затримали в Нью-Йорку під час спроби перетнути кордон за підробленим паспортом. У США Лазаренка обвинувачували у відмиванні грошей, отриманих незаконно і переказаних на закордонні рахунки в 1994–1999 роках. У серпні 2006 року суд у Каліфорнії засудив його до дев'яти років тюремного ув'язнення і штрафу в розмірі $10 млн. 1 листопада 2012 року він вийшов з американської в'язниці Terminal Island на волю.



 
 
 

Comments


Commenting on this post isn't available anymore. Contact the site owner for more info.
Ігор Смешко. FACE 2 FACE. 29.03.2019 р.
53:20
Ігор СМЕШКО. Звернення до громадян України. 29.03.2019 р.
01:48
Ігор Смешко. "Право на владу". 28.03.2019 р.
Ігор Смешко. "Бацман". 28.03.2019 р.
01:00:27
Марчук: Смешко знает, что делать с госмашиной, которая сейчас неидеально настроена
08:05
Лідери думок України за Ігоря СМЕШКА!
main-foto.png
viber image.jpg

Книга Віктора Смєлова про Ігоря Смешка

bottom of page