Смешко про миротворців на окупованих територіях України
- ips2019president
- Feb 16, 2019
- 2 min read

Миротворча місія на Донбасі не матиме успіху без зміцнення української економіки, збройних сил, інформаційної і дипломатичної спроможності країни, вважає кандидат у Президенти України Ігор Смешко.
14 лютого у програмі "ДокаZ" на телеканалі ZIK кандидат у Президенти України, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник Ігор Смешко висловив свою думку щодо можливого введення миротворчої місії на Донбас:
– У нас був шанс у перші три-чотири дні, коли починалась анексія Криму. В ті час, якби Верховний головнокомандувач проявив політичну волю і взяв на себе відповідальність, ми могли б привести в Київ цих заколотників. Я впевнений, якби був відданий наказ, у нас би не було анексії Криму і не було б війни на Донбасі. Але війна, ініціатива і час ніколи не повертаються. На сьогоднішній день, "машина" найбільшої армії у Європі розвернута у нашу сторону. 150 тис. тренованих військових готові до атаки. Росія – друга ядерна держава у світі, з нею ніхто не хоче воювати. НАТО і Захід за нас воювати не будуть. Союзників немає. В цих умовах єдиний шанс для нас – негайно проводити серйозні реформи. Потрібно створити міцну економіку, піднімати рівень життя українців. Все це прописано у моїй передвиборчій програмі.
Щодо миротворців на Донбасі. Я був учасником двох закритих зібрань експертів високого рівня у сфері безпеки. Ми підготували перші плани щодо введення миротворчої місії. 20 – 30 тис. миротворців. Порахували скільки це коштує. Яким чином вони ввійдуть, як вони будуть закривати кордон. Але все це впирається в одну річ: Росія, відчуваючи слабкість України і Заходу, робить такий сценарій, при якому ця "гнійна гілка" повинна стояти в тілі України. Я вважаю, що миротворча місія, без зміцнення української економіки, збройних сил, інформаційної і дипломатичної спроможності, не зможе мати успіх.
Нагадаємо, у квітні 2014 року на сході України почався збройний конфлікт. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей. Україна, США та низка інших держав звинувачують РФ у втручанні в конфлікт: використанні регулярних військ у бойових діях на боці бойовиків, постачанні їм зброї та фінансовій підтримці. Російське керівництво відкидає ці звинувачення і стверджує, що РФ не є стороною протистояння.
Представники України, Росії, США, Німеччини та Франції ведуть переговори про розміщення миротворців на Донбасі з вересня 2017 року.
8 листопада представник України у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук повідомив, що параметри введення на схід країни миротворчої місії ООН узгоджено приблизно на 30%.
Повну версію інтерв’ю можна переглянути тут.
Comments