top of page

Смешко про альтернативу Мінським домовленостям та Будапештський меморандум

  • ips2019president
  • Feb 14, 2019
  • 3 min read

Updated: Feb 15, 2019



Екс-голова Служби безпеки України, кандидат у Президенти України Ігор Смешко сказав, що не підтримує новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, який анонсував спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та у тристоронній контактній групі в Мінську Мартін Сайдік.


Встановити мир на Донбасі можливо тільки з допомогою Будапештського меморандуму. Про це в ефірі телеканалу Newsone заявив кандидат у Президенти України, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони України, колишній голова Служби безпеки України, Надзвичайний і Повноважений Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник Ігор Смешко.


Політик підкреслив, що не підтримує новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, який анонсував спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та у тристоронній контактній групі в Мінську Мартін Сайдік.


"Всі ведучі дипломати із Заходу визначили, що Мінські домовленості – це єдине, що можна зараз мати з позиції РФ, але вони не можуть привести до миру. Я багато разів говорив, що тільки Будапештський меморандум здатний посадити за стіл з Росією ядерні держави, які можуть вплинути на те, щоб РФ зупинилась. Наразі для цього потрібна дипломатія", – сказав Смешко.


Він зазначив, що крім того, Україні потрібно мати досить вагомі аргументи.


"Розвивати економіку, піднімати збройні сили, піднімати наші дипломатичні спроможності і створювати проблеми РФ на тих майданчиках, де ми можемо її атакувати. Тобто, створювати проблеми РФ для того, щоб вона була змушена прийти до формату, де стоїть підпис Росії за ліквідацію третього ядерного арсеналу", – сказав він.


Смешко нагадав, що Сайдік знаходиться в ОБСЄ, одним із головних спонсорів якого є Росія.


"За його пропозиціями, ми повинні ще домовлятись з якоюсь третьою стороною, яка фактично без РФ собою нічого не значить. Крім того, вибори без виводу російських військ з території неможливі. Подивіться, що сталось за ці роки. Ми виплатили близько 8 млрд грн пенсій населенню, яке знаходиться на окупованій території. Серед них 40 тисяч це колишні військовослужбовці. Крім того, деякі з цих військовослужбовців із зброєю в руках воюють проти нас. А Сайдік закликає, що спочатку має бути амністія, ми маємо закрити на це очі, і без того, щоб РФ вивела свої війська. Єдиний формат, як на мене, – це формат Будапештського меморандуму", – зазначив він.

Політик заявив, що без Будапештського формату в України немає важелів впливу на РФ.


"Будапештський меморандум це міжнародній договір. Згідно з віденською конвенцією 1968 року, будь-який документ підписаний главою держави або міністром закордонних справ є міжнародною угодою, яка обов’язкова до виконання незалежно від процедури внутрішньої ратифікації чи імплементації, отже це міжнародна угода. Згідно з цим меморандумом, ми позбулись третього ядерного арсеналу у світі, коли наша країна була абсолютно захищена", – зазначив він.


Смешко підкреслив, що Україна збільшила безпеку США так, як ніхто у світі її не збільшував.


"В Росію вивезли збагачений уран і плутоній вартістю приблизно $30 млрд, а взамін отримали фактично нічого. Це все дає нам право на всіх майданчиках вимагати, щоб сторони підписанти сіли за стіл переговорів. Безумовно, це не може відбутися дуже просто, але весь час потрібно про це говорити. Не питати чи є бажання у інших сторін до цього долучитись. Крім того, потрібно "атакувати" на майданчиках у цих самих країнах. Потрібно доводити до цих країн нашу позицію. Якщо ми цього не будемо робити, то хто буде виконувати ці міжнародні угоди. Якщо ми будемо заявляти, що це аркуш паперу, то ніхто не захоче вв’язуватись в конфлікт з ядерною державою Росією. Тобто, є перша передумова: щоб виграти у лотерейний квиток, то потрібно його принаймні купити. Ми його навіть не купуємо", – резюмував він.


Будапештський меморандум 1994 року підписали Україна, Великобританія, Росія та США. Три останні країни зобов'язалися бути гарантами незалежності, суверенітету і кордонів України в обмін на відмову Києва від ядерного статусу. Росія у 2014 році порушила умови меморандуму, анексувавши Крим і почавши збройну агресію проти України.


12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи з урегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення військових дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів у місцеві органи влади тощо. Поки Мінських угод не виконано.


Повну версію інтерв’ю можна переглянути тут.


 
 
 

Comentários


Não é mais possível comentar esta publicação. Contate o proprietário do site para mais informações.
Ігор Смешко. FACE 2 FACE. 29.03.2019 р.
53:20
Ігор СМЕШКО. Звернення до громадян України. 29.03.2019 р.
01:48
Ігор Смешко. "Право на владу". 28.03.2019 р.
Ігор Смешко. "Бацман". 28.03.2019 р.
01:00:27
Марчук: Смешко знает, что делать с госмашиной, которая сейчас неидеально настроена
08:05
Лідери думок України за Ігоря СМЕШКА!
main-foto.png
viber image.jpg

Книга Віктора Смєлова про Ігоря Смешка

bottom of page