Смешко: Політичні еліти України повністю збанкрутували
- ips2019president
- Mar 21, 2019
- 2 min read

На сьогоднішній день в Україні не існує діючої демократії, заявив кандидат у Президенти України Ігор Смешко.
19 березня в ефірі програми "На часі" на телеканалі "ВІТА" перший військовий аташе незалежної України в США та Швейцарії, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник, кандидат у Президенти України Ігор Смешко висловив свою думку щодо політичної системи України:
– Ситуація в країні настільки складна, що політичні еліти, які з 1991 року знаходяться при владі, фактично повністю збанкрутували. Давайте говорити відверто: у нас немає жодної партії в парламенті, яка була б заснована на ідеології демократії. Як людина, яка близько 10 років під час військово-дипломатичної служби працювала в країнах з реальними діючими демократіями, я точно знаю принцип роботи демократичної системи.
Чотири роки я працював у США, два роки у Швейцарії, а також у Німеччині та Франції. Я щирий прихильник демократичної форми управління, але, на жаль, серед нашого суспільства розуміння демократії є спотвореним.
Демократія – це верховенство права, це єдина форма управління, де держава повинна служити громадянам. В демократичних країнах мають бути три гілки влади, а втручання виконавчої гілки влади у законодавчу чи судову вважатися кримінальним злочином. На сьогоднішній день в Україні немає діючої демократії. Те, що прописано у нашому законодавстві якраз потрібно впроваджувати у життя. Потрібно, щоб до влади прийшли демократичні сили, які знають, що таке конструкція демократії і змусили виконати Конституцію, а також розвинули солідарні закони під Конституцію: "Про Президента", "Про імпічмент Президента", "Про Верховну Раду", "Про опозицію у Верховній Раді", "Про місцевий судоустрій". Тобто, потрібні закони, які б реально могли забезпечити ефективне функціонування цих трьох гілок влади.
Крім того, потрібно, щоб в Україні було не 300 партій. Потрібно демократичними методами вирішити це питання. Безумовно, це залежить від виконавчої гілки влади, бо у неї є всі повноваження для цього. Потрібно, щоб в Україні було дві системоутворюючі партії. Їх може бути і більше, але дві з них мають бути засновані на ідеології демократії, а не на вождізмі.
Comentarios