top of page

Смешко відповів на закиди буцімто він чийсь "технічний кандидат"

  • ips2019president
  • Feb 19, 2019
  • 2 min read



Кандидат у Президенти України Ігор Смешко підкреслив, що не має зв'язків з жодним із інших кандидатів на цю посаду.


Кандидат у Президенти України, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник Ігор Смешко в ефірі телеканалу "НАШ" прокоментував поширену в ЗМІ інформацію буцімто він пішов на президентські вибори, якій чийсь "технічний кандидат":


– Коли почалася агресія Росії проти України, тоді ще виконуючий обов’язки Президента Олександр Турчинов, не бачивши мене особисто і недотримавши моєї заяви, видав указ, що я його радник. Я по телебаченню заявив, що не можу бути його радником.


З Петром Порошенком було інакше. Він мене викликав. В мене не було жодних сумнівів про те, що під час війни "часи не обирають, в них живуть і помирають". І я радо, в третє, дав згоду очолити Комітет з питань розвідки. Але ж подивіться мій рапорт діючому президенту про те, що я попросив звільнити мене з цієї посади. Я був звільнений з штатної посади радника і голови Комітету через три місяці з дня призначення. Фактично три місяці я був з папером про призначення, але жодного фінансування не було. Президент жодного разу не прийняв мене з моїми пропозиціями.


На столі у президента уже давно лежить мій рапорт, де перечисллено, що я, вже будучи позаштатним радником, намагався подати президентові різні пропозиції, але він жодного разу зі мною не зустрівся. Тому я прошу зняти з мене цю приставку на громадських засадах. Як я можу бути "технічним кандидатом" кандидата, якщо я у нього прошу зробити так, щоб мене з ним не асоціювали? Він не прислухався жодних моїх порад, як радника.


Порошенко не прислухався до моєї поради щодо відновлення Комітету з питань розвідки при Президентові. Були варіанти, як це зробити, навіть не збільшуючи бюджетних видатків. Мої колишні колеги були готові кинути свої роботи в зарубіжних компаніях і прийти "воювати". Але Порошенко не прийняв мою концепцію і мій персональний склад. Мені не зрозуміло навіщо було запрошувати мене в Адміністрацію на три місяці, де навіть перший указ, про створення комітету, був виданий без мене. Там було написано, що комітет діє на громадських задах. Ви бачили десь у світі, щоб Комітет з питань розвідки діяв на громадських засадах?


Друга моя пропозиція Порошенку: негайна передача воєнної контррозвідки і Служби безпеки в Міністерство оборони. Ми в стадії війни. А яким чином ті, хто відповідають за війну – міністр оборони, начальник Генерального штабу – можуть гарно працювати, якщо в них немає "очей і вух". В світовій історії не було такого, щоб армія воювала без своєї контррозвідки, яка повинна все фільтрувати і за всім стежити.


Ще одна пропозиція. У нас є Департамент контррозвідувального захисту економіки. Це близько 5 тис. людей. Ми створили НАБУ. Це декілька сотень людей. Є бази даних по економіці і вся оперативно-агентурна складова. Я пропонував, що потрібно проаналізувати і можливо передати їх в НАБУ.


Ще одна пропозиція була. Президент її не прийняв, але хоча б зреагував. Я звернув увагу, що ведучи перші два роки бойові дії, військова розвідка в зоні бойових дій втратила близько 200 своїх підлеглих. Виявилось, що ці два роки вони отримували на половину меншу зарплату, ніж військовослужбовці Національної гвардії. Мені переповіли, що на Раді Національної безпеки і оборони Президент дуже жорстко відреагував і це змінили. Оце єдине на що він відреагував.

 
 
 

Commentaires


Les commentaires sur ce post ne sont plus acceptés. Contactez le propriétaire pour plus d'informations.
main-foto.png
viber image.jpg

Книга Віктора Смєлова про Ігоря Смешка

bottom of page