top of page

Смешко: Влада закрила оборонний бюджет, щоб використовувати "Укроборонпром" як кормушку

  • ips2019president
  • Mar 15, 2019
  • 3 min read

Чинні політики сидять на корупційних схемах, які вони отримали у спадок від "Партії регіонів", сказав кандидат у Президенти України Ігор Смешко.


14 березня в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" перший військовий аташе незалежної України в США та Швейцарії, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник, кандидат у Президенти України Ігор Смешко прокоментував скандал в оборонці:


– В СБУ є головне управління "К", там працює близько 5 тис. людей. Там є база даних, агентурний апарат, передісторія всіх процесів, історія становлення олігархів і всіх великих компаній. Чому не поставити їм завдання боротися з системною корупцією? Можна створити НАБУ, НАЗК чи цю Антикорупційну прокуратуру, але ж у них немає ні бази даних, ні агентурного апарату, ні напрацьованих зв’язків. Як можна вирішити будь-які серйозні речі в системній корупції на вищих щаблях влади без виходу на офшори, на закордонні рахунки, на їхню діяльність? У розвідки є напрацьовані контакти. Можна без фанфар і преси звертатися до розвідки і отримувати всю потрібну інформацію.


Ми бачимо системну кризу політичної влади, яка демонструє нефаховість і наявність абсолютно інших інтересів, не державних. Очевидно, що перш за все, це інтереси непрозорого бюджету, його непрозорого використання і корупційні схеми. Невже було потрібно п’ять років війни, щоб зараз Рада нацбезпеки і оборони ухвалила: давайте відкриємо бюджет, дійсно потрібно його відкрити. Невже це з самого початку було незрозуміло? В Америці є новітні розробки. Там 95-97% бюджету відкрито, а нам що закривати? Вся зброя радянського виготовлення, вся інформація про неї лежить в Росії. Закриття бюджету створено виключно для того, щоб цю кормушку – "Укроборонпром", яку створила "Партія регіонів", використати у свої цілях. Тому і немає гучних справ. Внизу працює та ж схема, яка перейшла від "Партії регіонів". Щодо правоохоронних органів скажу: довжина рук спецслужби вимірюється довжиною рук вищого політичного керівництва, яке ставить завдання.


Потрібно міняти систему. В 2005 році була колосальна проблема, коли політичні призначення почали вводити. В демократичних країнах вони є, але спочатку потрібно підготувати законодавство, щоб 99% аполітичних позапартійних професіоналів були захищені законом від протиправного політичного впливу. 35 стаття закону "Про СБУ" говорить, що офіцер повинен не виконати злочинний наказ свого командира, якщо він протирічить закону.



Нагадаємо, 25 лютого 2019 року програма "Наші гроші з Денисом Бігусом" опублікувала перші дві частини розслідування про розкрадання в оборонному секторі України. За даними журналістів, фігуранти схеми заробили щонайменше 250 млн грн під час війни на Донбасі. Журналісти стверджують, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою вживані запчастини до військової техніки в Росії й у два – чотири рази дорожче перепродували їх заводам "Укроборонпрому". Такою "прокладкою" був, зокрема, завод "Кузня на Рибальському", який до 2018 року належав президенту України Петрові Порошенку.


Згідно з розслідуванням, у схемі брали участь тодішній перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його син Ігор, колишній співробітник державного концерну "Укроборонпром" Віталій Жуков, директор компанії "Оптимумспецдеталь" Андрій Рогоза, а також нинішній глава "Укроборонпрому" Павло Букін. Фірму Рогози "Оптимумспецдеталь" називали головною ланкою схеми.


У наступній частині розслідування йшлося, що через дії корупціонерів Україна ледь не зірвала підписаний у 2016 році контракт із ремонту літаків Ан-26 для Казахстану. За підрахунками журналістів, чистими організатори схеми постачань контрабандних вузлів отримали $300 тис.


У заключній частині розслідування програми "Наші гроші", яка вийшла 11 березня, ішлося, що Національне антикорупційне бюро за посередництва позаштатного агента Євгена Шевченка викреслило фірму "Оптимумспецдеталь" із переліку фіктивних, що дало їй змогу продовжити співпрацю з держконцерном "Укроборонпром", зокрема продати танкові приціли на Харківський бронетанковий завод за значно завищеною ціною. Журналісти також розповіли, що друг Рогози, співробітник Служби безпеки України Дмитро Москаленко, за винагороду обіцяв залагоджувати претензії, які виникали у контррозвідки до діяльності контрабандистів. Автори програми стверджують, що військова прокуратура тричі починала і припиняла (імовірно, за незаконну винагороду) розслідування за контрактами "Оптимумспецдеталі" з оборонними підприємствами.


7 березня директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник повідомив, що його відомство відкрило два кримінальні провадження на підставі матеріалів розслідування програми "Наші гроші", а також провело приблизно 20 обшуків, зокрема за місцем проживання Гладковських. За словами Ситника, у розслідуваннях фігурують 10 підприємств, які входять у структуру "Укроборонпрому", збитки становлять майже 1 млрд грн.


Генеральний прокурор Юрій Луценко стверджував, що матеріали слідства, зокрема переписка з телефона директора компанії "Оптимумспецдеталь" Рогози, було передано НАБУ ще у 2017 році, але в бюро їм не давали ходу.

 
 
 

Comentarios


Ya no es posible comentar esta entrada. Contacta al propietario del sitio para obtener más información.
Ігор Смешко. FACE 2 FACE. 29.03.2019 р.
53:20
Ігор СМЕШКО. Звернення до громадян України. 29.03.2019 р.
01:48
Ігор Смешко. "Право на владу". 28.03.2019 р.
Ігор Смешко. "Бацман". 28.03.2019 р.
01:00:27
Марчук: Смешко знает, что делать с госмашиной, которая сейчас неидеально настроена
08:05
Лідери думок України за Ігоря СМЕШКА!
main-foto.png
viber image.jpg

Книга Віктора Смєлова про Ігоря Смешка

bottom of page