Кандидат у Президенти України Смешко знає, як привести Україну в НАТО – адмірал Кабаненко
- ips2019president
- Feb 11, 2019
- 2 min read

У програмі кандидата у Президенти України Ігоря Смешка на перше місце щодо орієнтирів верховного головнокомандувача поставлено головний стандарт НАТО: повагу до вищої цінності нашого війська – життя і гідності військовослужбовця, підкреслив колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України адмірал Ігор Кабаненко.
Кандидат у Президенти України, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони України, колишній голова Служби безпеки України, Надзвичайний і Повноважений Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник Ігор Смешко "глибоко розуміє" принципи НАТО. Про це 7 лютого в блозі на сайті видання "День" заявив колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України адмірал Ігор Кабаненко.
Він зазначив, що на сьогоднішній день Україна не готова до виконання плану дій щодо членства (ПДЧ) у НАТО.
У державній політиці щодо інтеграції України в Альянс має бути імплементаційна частина, підкреслив Кабаненко.
"Тобто, кропітка професійна робота по реалізації політики на середньому і нижчому рівнях державного управління. З конкретними показниками ефективності, планами і звітуванням про їхнє виконання перед громадськістю. Без цього, політика, якою б гарною і доцільною вона не була, залишиться лише на папері. Тобто, практичне отримання Україною ПДЧ і вступ до Альянсу лежить переважно в площині багаторівневого професійного, а не лише політичного центру гравітації зусиль влади", – пояснив він.
На думку адмірала, це завдання зможе виконати кандидат у Президенти України Смешко.
"У його програмі на перше місце щодо орієнтирів верховного головнокомандувача поставлено головний стандарт НАТО: повагу до вищої цінності нашого війська – життя і гідності військовослужбовця. Залучення високо досвідчених позапартійних професіоналів до державного управління проходить червоною ниткою крізь всю програму Ігоря Петровича, бо дійсний професіоналізм особистості честолюбний по відношенню до її нації і країни", – зазначив адмірал.
Кабаненко додав, що чомусь в Україні досить часто згадують про статтю 5 Північноатлантичного договору, але "тримають в публічній тіні" статтю 10.
"Саме в ній вказано, що Альянс за одностайною згодою його членів може запросити приєднатися до НАТО будь-яку іншу європейську державу, здатну втілювати у життя принципи НАТО і сприяти безпеці у Північноатлантичному регіоні. Ці принципи наступні: відданість цілям Статуту ООН; рішучість захистити свободу, спільну спадщину своїх народів і їхню цивілізацію, засновану на демократії; свобода особистості і верховенство права; колективна оборона та підтримання миру і безпеки Абсолютно конкретні професійні речі. І гучні гасла тут ні до чого", – резюмував він.
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості“. У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити в НАТО.
9 березня 2018 року у НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі.
7 лютого 2019 року Верховна Рада закріпила в Конституції україни курс на членство України в Євросоюзі та НАТО.
Commentaires